Zámecké sklepení  v moci pekelné

Dny kolem svátku Sv. Mikuláše jsou vždy obestřeny tajemnem. Z nejtemnějších děr vylézají hrůzu nahánějící bytosti a shánějí se po hříšnících, zatímco z nebe sestupují na zem andělé, aby chránili nevinné. Lucifer si letošní nadílku hříšníků nejprve velmi pochvaloval. Čertovskému myslivci se více než čtyřicetkrát podařilo přesvědčit skupinu důvěřivých lidí, že v pekle je den otevřených dveří, a k Luciferově trůnu v útrobách litomyšlského zámeckého sklepení jich přivedl téměř 1300. Radost Lucifera a jeho pekelné pakáže ale brzy překazil svatý Mikuláš s anděly, kterým se nakonec podařilo všechny zachránit a v pořádku vrátit zpět na povrch zemský.

Zámecké sklepení propadlo moci pekelné od 4. do 6. prosince, pro 1261 návštěvníků (672 dospělých a 589 dětí) hrálo devatenáct herců, akci připravila Smetanova Litomyšl, o.p.s. ve spolupráci se Státním zámkem Litomyšl, DDM Litomyšl a Smetanovým domem.

K akci se připojilo Evropské školicí centrum, které připravilo výtvarnou dílnu pro malé návštěvníky. Mohli tak na prohlídku ve sklepení čekat v teple a pohodlí. Tematickou nabídku zvýhodněnou pro návštěvníky pekla připravila litomyšlská kavárna Pohádka. V neděli na zámeckém návrší probíhal program k druhé adventní neděli. U vánočního stromu se zpívalo a probíhal stánkový prodej ozdob a dalších předmětů spojených s Vánoci.

 

Anketa

Jaký je nejhorší hřích Vašich dětí?